Azərbaycan Respublikası Prezidenti cənab İlham Əliyevin təsdiq etdiyi regionların sosial iqtisadi inkişafı Dövlət Proqramları ilə Respublikanın regionlarında qurulmuş müasir sənaye müəssisələri öz fəaliyyətlərini daim genişləndirir, istehsal olunan məhsullar daxili bazarda və ixracda böyük uğurlar qazanır.
9 avqust 2019-cu il tarixində Qazax Sement Zavodu ərazisində zavod əməkdaşlarının iştirakı ilə bu ilin ilk 7 ayının yekunları və Qurban Bayramı münasibəti ilə geniş tədbir keçirildi. Tədbirdə yerli və alman mütəxəssislər zavodun 2019-cu ildə satış, rebrendinq, sement, beton, qum-çınqıl istehsalı sahəsində əldə etdiyi uğurlar, Respublikada ilk dəfə istifadəyə verilmiş mobil beton laboratoriya və beton leqo blokların istehsalına başlaması barədə məlumat verdilər. Qeyd edildi ki, zavodda aparılmış islahatlar və istehsalata yönəldilmiş investisiya nəticəsində zavoda yeni avadanlıqlar quraşdırılaraq istehsal gücü artırılmış, qaz və işıq sərfiyyatı azaldılaraq Avropa ölkələrinin sement zavodlarının sərfiyyatlarına uyğunlaşdırılmışdır.
2019-cu ilin İyul ayında 2018-ci ilin orta göstəriciləri ilə müqayisədə klinker istehsalı 7.5 %, sement istehsalı 25 % artaraq Qazax Sement Zavodunun tarixində ən yüksək nəticə əldə olunmuşdur.
Qazax Sement Zavodu MMC regionun sosial – iqtisadi inkişafına da daim öz dəstəyini göstərməkdədir. Belə ki, Tovuz rayonunda inşa olunan ABAD layihəsi çərçivəsində Qazax Sement Zavodu MMC-nin sponsorluğu ilə “Bitkilərin qurudulması və emalı müəssisəsi” tam inşa edilərək bütün lazımi avadanlıqlarla təchiz edilmişdir. Zavod Azərbaycan Güləş Federasiyası ilə sponsorluq müqaviləsi bağlayaraq,Tovuz Güləş klubunun maddi – texniki təchizatını da həyata keçirmişdir. Zavodun həyata keçirdiyi digər bir layihə çərçivəsində regionda yaşayan orta təhsilli gənclər təcrübə proqramı çərçivəsində zavodda işlə təmin edilmişdir. Bundan əlavə ilin sonunadək zavoda yaxın kəndlərdə uşaq bağçalarının tikintisi və əsaslı təmiri də planlaşdırılır.
Qazax Sement Zavodu MMC yerli icra hakimiyyəti orqanları ilə sıx əməkdaşlıq edir, regionda keçirilən sosial və digər yönümlü tədbirlərdə fəal iştirak edir.
Qurban Bayramı münasibətilə zavod tərəfindən Qazax rayonunun sərhədyanı kəndlərində yaşayan şəhid ailələrinə, aprel döyüşlərində həlak olmuş şəhidlərin ailələrinə və aztəminatl ailələrə bayram payları da verilmişdir.

With the State Programs for Socio-Economic Development of the Regions approved by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, modern industrial enterprises established in the regions of the Republic are constantly expanding their activities, and their products are achieving great success in the domestic market and exports.
On August 9, 2019, an extensive event was held at the Gazakh Cement Plant with the participation of plant employees on the results of the first 7 months of this year and on the occasion of Eid al-Adha. At the event, local and German experts reported on the plant's success in sales, rebranding, cement, concrete, sand and gravel production in 2019, the launch of the first mobile concrete laboratory in the country and the production of concrete Lego blocks. It was noted that as a result of reforms at the plant and investment in production, new equipment was installed at the plant to increase production capacity, reduce gas and electricity consumption and adapt it to the needs of cement plants in European countries.
In July 2019, compared to the average of 2018, clinker production increased by 7.5% and cement production by 25%, achieving the highest result in the history of Gazakh Cement Plant.
Gazakh Cement Plant LLC always supports the socio-economic development of the region. Thus, within the framework of the ABAD project under construction in Tovuz region, with the sponsorship of Gazakh Cement Plant LLC, the "Plant Drying and Processing Plant" was fully built and equipped with all necessary equipment. The plant signed a sponsorship agreement with the Azerbaijan Wrestling Federation and provided logistical support to the Tovuz Wrestling Club. As part of another project implemented by the plant, young people with secondary education living in the region were provided with jobs at the plant as part of an internship program. In addition, it is planned to build and overhaul kindergartens in the villages near the plant by the end of the year.
Gazakh Cement Plant LLC closely cooperates with local executive authorities and actively participates in social and other events in the region.
On the occasion of Eid al-Adha, the plant also gave holiday shares to the families of martyrs living in the border villages of Gazakh region, the families of martyrs killed in the April battles and low-income families.